تبیین"انقلاب اسلامی"

تبیین تفکر و راهبردهای انقلاب اسلامی

تبیین"انقلاب اسلامی"

تبیین تفکر و راهبردهای انقلاب اسلامی

تبیین"انقلاب اسلامی"

هوالحکیم
اهمیت تبیین
من این را به شما جوانانى که احساس مسئولیت میکنید، توى پرانتز عرض میکنم که تبیین خیلى اهمیت دارد. در مبارزات اسلامى، در همه حال تبیین - بیان واقعیت و رساندن واقعیت؛ تبلیغ، بلاغ - خیلى اهمیت دارد و این را نباید از دست داد...
بله، روش اسلامى همین است. روش اسلامى تبیین است و همین تبیین‌ها موجب شد که انقلاب اسلامى بر بسیارى از این پیش‌زمینه‌هاى تاریخى و تربیتهاى غلط فائق بیاید و فائق آمد.
"امام خامنه ای"۸۷/۲/۱۴

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

آخرین نظرات
  • ۹ بهمن ۹۳، ۱۶:۲۱ - سید علی روح الامین
    عالی بود

جای خالی مردی از جنس مردم

تبیین | سه شنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۲، ۱۲:۰۲ ب.ظ

شاید بتوان گفت مردمی نبودن نامزدهای انتخابات، وابستگی به احزاب، جریان‌ها و حتی نمایندگی برخی تفکرات نامقبول در نزد مردم توسط برخی نامزدها دلیل اصلی سرگردانی بخشی از مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری است. حتی برخی تریبون‌ها با فراموش کردن معیارهای انتخاب اصلح رسماً انتخاب بهتر را به مردم پیشنهاد کرده و می‌گویند از بین 8 نفر بالاخره یکی بهتر است همان را انتخاب کنید. اما مردم همچنان به دنبال مردی از جنس مردم هستند.

مجید امیدی شهرکی- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا): تحقق برخی از اهداف انقلاب اسلامی پس از روی کار آمدن دولت نهم و افزایش امیدواری مردم به ایجاد عدالت در جامعه سبب شد تا مشارکت مردم در اداره امور کشور به میزان قابل توجهی افزایش یابد. شاهد این مدعا انتخابات دهم ریاست جمهوری در سال 88 است که با مشارکت گسترده آحاد مردم همراه شد. البته بررسی علل و عوامل مختلف و موثر در این زمینه مجال وسیع‌تری را می‌طلبد لکن می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین عوامل در ایجاد این مشارکت…  و سهیم شدن مردم در اداره امور کشور را باید در به ثمر نشستن برخی خواسته‌های به حق مردم در عرصه‌های مختلف جست‌وجو کرد.

چرا که تحقق این خواسته‌ها به دلیل بروز برخی آفت‌ها در مدیریت کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بی‌توجهی به خواسته‌های مردم در دولت‌های قبلی و همچنین سهم طلبی برخی گروه‌ها و جناح‌های سیاسی از بیت‌المال به تاخیر افتاده بود. تعبیر رهبر معظم انقلاب از این‌که دولت نهم گفتمان امام و انقلاب را احیا کرد و کشور را به حرکت در امتداد این گفتمان بازگرداند نیز حکایت از آن دارد که این امیدواری در مجموعه مسئولان و آحاد مردم اتفاق افتاده است و همین امر عامل اصلی در به صحنه آمدن آحاد ملت در انتخابات دهم ریاست جمهوری بود.

ناگفته پیداست که عامل اصلی این تغییر ذائقه سیاسی و اجتماعی در میان مردم احمدی‌نژاد است. تلاش و همت وی در محقق کردن خواسته‌های به حق مردم سبب شد تا مردم ضمن برقراری ارتباطی عاطفی و صمیمانه با دولت که علی رغم کاستی‌ها و مشکلات موجود همچنان ادامه دارد، در رسیدن به اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی با امیدواری بیشتری به حرکت ادامه دهند.

در کنار تلاش‌های احمدی‌نژاد در داخل کشور، اقدامات وی در عرصه‌های بین‌المللی نیز به گونه‌ای بود که باعث شد نظام جمهوری اسلامی با اعتماد به نفس بیشتری در عرصه‌های جهانی حاضر شود و دل‌های مردم و ملت‌های آزاده در سراسر جهان نیز به حرکت‌های دولت جمهوری اسلامی در سطوح مختلف بین‌المللی بیش از پیش متمایل گردد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که احمدی‌نژاد ظرفیت‌های اصلی انقلاب اسلامی برای کشور را که عصاره آن در استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جمع شده است به نحوی موثرتر از گذشته شکوفا کرد.

شکی نیست که این همگرایی و هم‌افزایی ایجاد شده توسط وی هم در داخل کشور و هم در عرصه‌های جهانی ریشه در مردمی بودن وی دارد. اتفاقاً همین نقطه قوت، دلیل اصلی دشمنی‌ها و مخالفت‌ها با وی در داخل و خارج کشور به شمار می‌رود.
حرکت دولت در امتداد خواسته‌های ملت و همراهی مردم با دولت خدمتگزار نه تنها زمینه‌ساز تحقق اهداف انقلاب اسلامی در داخل کشور و آشکار شدن آثار آن در عرصه‌های بین‌المللی شده است بلکه جایگاه و تراز ملت ایران را نیز تا حد زیادی ارتقا داده است. ملت ایران در گذشته و حال برای رسیدن به این سطح متحمل سختی‌ها و مرارت‌های فراوانی شده است.

این ملت در طول تاریخ ظلم ظالمان داخلی و ستم ستمگران خارجی را با توسل به ریسمان‌های اعتقادی و تکیه بر ریشه‌های تمدنی خود از سر گذرانده است و در این راه بهترین زنان و مردان خود را فدا کرده است و اکنون نیز بدون هیچ تردیدی آماده جانفشانی برای تحقق آرمانهای بلند و متعالی خود است و به حرکت بالنده خود در این مسیر ادامه می‌دهد. اکنون باید پرسید، چگونه عده‌ای در مقابل چنین ملتی صحبت از بازگشت و ارتجاع و یا تغییر مسیر حرکت و سرسپردن به ظالمان و ستمگران داخلی و خارجی را مطرح می‌کنند و انتظار دارند مردم آن‌ها را حتی به عنوان نامزد ریاست جمهوری قبول کنند؟
نگاهی به فضای فعلی انتخابات در کشور نشان می‌دهد که متاسفانه برخی گروه‌ها و نامزدها بدون توجه به خواسته‌های مردم و اهداف انقلاب به راحتی اعلام می‌کنند که باید استقلال، آزادی و حتی جمهوریت نظام را قربانی کرد. شنیدن چنین حرف‌ها و تحلیل‌های ذلیلانه‌ای برای مردم در شرایطی که هنوز احمدی‌نژاد رئیس دولت است و تا لحظه آخر هم دست از کار و تلاش برنمی‌دارد سخت و غیرقابل باور است.

چرا که مردم در دولت‌های نهم و دهم به این باور رسیده‌اند که اهداف انقلاب اسلامی قابل دستیابی است. به همین دلیل امروز مطالبه مردم همه ظرفیت‌های نظام و انقلاب اسلامی است و افراد و گروه‌هایی که به حداقل‌ها بسنده می‌کنند و در پی راضی کردن یک بخش، یک جناح و یک گروه هستند اصولاً نمی‌توانند در جهت تحقق همه ظرفیت‌های انقلاب و نظام حرکت کنند.
یکی از نامزدها در رسانه ملی رسماً اعلام می‌کند که باید برای حل مشکلاتمان از شیوخ عرب کمک بگیریم! آیا این در شأن ملت ایران است؟ دیگری می‌گوید برای پیشرفت باید کشور را برگردانیم به سال‌های قبل و همان مدیران سابق را بازگردانیم! آیا استفاده از مدیران 30 سال پیش به جای سپردن امور به جوانان تحصیلکرده و نخبه کشور پیشرفت است یا بازگشت به عقب؟

دیگری در مقابل تصویری از یک معدن مس که مورد بهره‌برداری واقع شده و روش بهره‌برداری آن در همه جای دنیا این گونه است و اتفاقاً آن تصویر حتی مربوط به معادن کشورمان نیز نیست به تمسخر می‌گوید صاحب این معدن یا زندانی شده یا فراری است! آیا این نوع برخورد با تراز ملت ایران قابل قیاس است؟ یا آن نامزد دیگر در واکنش به تصویر همان معدن می‌گوید این نمونه بارز تخریب محیط زیست است و در آینده اینجا محل دفن زباله می‌شود!

آیا این نگاه حقیرانه به ریاست جمهوری یک کشور نیست که همه چیز را به صورت حداقلی می‌نگرد و هنوز نگاهش به کشور و ملت ایران در حد یک کشور و شهرداری است؟ نامزد دیگری که خود سال‌ها در رأس سیاست خارجی کشور بوده است می‌گوید ما باید با دنیا آشتی کنیم! آیا ملت ایران امروز پناهگاه مظلومان و رنج‌کشیدگان عالم نیست؟ محبوب مردم و ملت‌های منطقه نیست؟‌ آیا عکس رهبر و رئیس‌جمهور ملت ایران نماد اصلی قیام‌های مردم منطقه علیه ظالمان نبود؟

شاید در نگاه شما این فقط دولت‌ها هستند که مدنظر باید قرار گیرند و البته شأن ملت ایران بسیار فراتر از زانو زدن در مقابل حکومت‌های وابسته و ستمگر است. رهبر معظم انقلاب با اشاره به این‌که این انتخابات در تراز جهانی مورد توجه است و بسیاری از دولت‌ها و ملت‌های جهان به آن چشم دوخته‌اند بارها حساسیت آن را به مسئولان و نامزدها گوشزد کرده‌اند. اما نامزدها بدون توجه به این موضوع و به بهانه کسب رأی از مردم اینچنین در حق ملت جفا می‌کنند اما باید یقین بدانند که مردم توهین به عزت، شرف و آبروی خود را به هیچ وجه نمی‌پذیرند.

امروز دغدغه اصلی مردم این است که افرادی که اینچنین حقوق اصلی و اساسی مردم و کشور را به سخره گرفته‌اند و عزت و آبروی مردم را به خارج از مرزها پیشکش می‌کنند صلاحیت پاسداری از حقوق ملت ایران و توانایی حفظ و ارتقای جایگاه جهانی این ملت را علی رغم ادعاهای فراوان ندارند.
متاسفانه ارائه تحلیل‌ها و استدلال‌های نادرست و از موضع پایین توسط این نامزدها و گروه‌های حامی آن‌ها برای مردم این نتیجه را حاصل کرده است که از یک طرف فاصله نامزدهای فعلی انتخابات ریاست جمهوری با احمدی‌نژاد بسیار بیشتر از آن چیزی است که انتظارش را داشتند و از طرف دیگر تفاوت با معیارهای تبیینی رهبر معظم انقلاب برای تشخیص اصلح نیز متاسفانه قابل ملاحظه و چشمگیر است.

شاید بتوان گفت مردمی نبودن نامزدهای انتخابات، وابستگی به احزاب، جریان‌ها و حتی نمایندگی برخی تفکرات نامقبول در نزد مردم توسط برخی نامزدها دلیل اصلی سرگردانی بخشی از مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری است. حتی برخی تریبون‌ها با فراموش کردن معیارهای انتخاب اصلح رسماً انتخاب بهتر را به مردم پیشنهاد کرده و می‌گویند از بین 8 نفر بالاخره یکی بهتر است همان را انتخاب کنید. اما مردم همچنان به دنبال مردی از جنس مردم هستند.

inn.ir

  • تبیین

مردی از جنس مردم

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی