تبیین"انقلاب اسلامی"

تبیین تفکر و راهبردهای انقلاب اسلامی

تبیین"انقلاب اسلامی"

تبیین تفکر و راهبردهای انقلاب اسلامی

تبیین"انقلاب اسلامی"

هوالحکیم
اهمیت تبیین
من این را به شما جوانانى که احساس مسئولیت میکنید، توى پرانتز عرض میکنم که تبیین خیلى اهمیت دارد. در مبارزات اسلامى، در همه حال تبیین - بیان واقعیت و رساندن واقعیت؛ تبلیغ، بلاغ - خیلى اهمیت دارد و این را نباید از دست داد...
بله، روش اسلامى همین است. روش اسلامى تبیین است و همین تبیین‌ها موجب شد که انقلاب اسلامى بر بسیارى از این پیش‌زمینه‌هاى تاریخى و تربیتهاى غلط فائق بیاید و فائق آمد.
"امام خامنه ای"۸۷/۲/۱۴

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

آخرین نظرات
  • ۹ بهمن ۹۳، ۱۶:۲۱ - سید علی روح الامین
    عالی بود

رئیس جمهور باید بداند که در کدام حوزه ها فضولی نکند!

تبیین | دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۲، ۰۴:۱۶ ب.ظ

عدالت احمدی‌نژاد تحت تأثیر عدالت لیبرالی و مدل چاوز بوده! / باید از هاشمی و خاتمی برای تقویت روابط‌مان با غرب استفاده کنیم!/ فعالیت بیش از 100 نماینده مجلس برای قالیباف/ ضرورتی که براساس آن ائتلاف کردیم دیگر وجود ندارد!/ حمایت اکثریت اعضای جامعه مدرسین از ولایتی

عدالت احمدی‌نژاد تحت تأثیر عدالت لیبرالی و مدل چاوز بوده! ‌


حسین‌الله کرم در گفت‌وگوی تفصیلی با یک روزنامه اصلاح‌طلب نزدیک به خاندان هاشمی در پاسخ به این پرسش که مگر می‌شود یک جریان سیاسی سابقه‌دار و موجه (اصلاحات! ) را با یک چوب راند و نقد کرد گفته: در گفتمان اصلاحات، دو خرده گفتمان وجود داشت؛ یکی موسوم به اصلاحات اقتصادی که طی سال‌های 68 تا 76 حاکم بود و دیگری خرده گفتمان اصلاحات سیاسی بود که در سال‌های 76 تا 84 حاکم بود. اصلاحات اقتصادی در پی سیاست تعدیل اقتصادی برآمده بود که طی آن شاهد رشد 10 برابری نقدینگی و رشد 17 برابری دلار از 60 تومان به یکهزار و 100 تومان بود.
شما به این گزاره‌ها توجه کنید: 1) اوباما: حمایت از اصلاح‌طلبان، یکی از اهداف استراتژیک ماست. 2) شیمون پرز: جنبش سبز به نمایندگی از اسرائیل با ایران می‌جنگد. 3) نتانیاهو: اصلاح‌طلبان بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند. همین گزاره را در کنار این حرف امام(ره) بگذارید که فرمودند: «هر وقت دشمن از شما حمایت کرد، بدانید دچار اشکال هستید.» وی در پایان در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد نقدهای وارده به احمدی‌نژاد در دولت دهم را به جلیلی (نامزد مورد حمایت الله کرم) ‌وارد نکنید نیز گفته: شما چگونه از من تضمین می‌خواهید در حالی که قبل از آن باید بگویید که احمدی‌نژاد چه کرده است که دنبال تضمین درباره جلیلی باشید؟
وی اما روز گذشته در جمع هواداران جلیلی گفته: عدالت احمدی‌نژاد تحت تأثیر عدالت لیبرالی و مدل چاوز بوده که در نظام اسلامی کارآمد نیست. تفاوت جلیلی با احمدی‌نژاد تفاوت فرهنگی است و جلیلی چون دارای فرهنگ قرآنی است هیچ‌گاه دچار فرهنگ لیبرالی نمی‌شود!
 

باید از هاشمی و خاتمی برای تقویت روابط‌مان با غرب استفاده کنیم!

محمدرضا عارف گفته: باید از افرادی همچون هاشمی و خاتمی که مبتکر گفت‌وگوی تمدن‌ها هستند برای تقویت روابط‌مان با غرب استفاده کنیم. عارف، در یک برنامه رادیویی با بیان این مطلب درباره ارتباط با کشورهای مختلف گفت: چرا نباید از اهرم‌ها و پتانسیل‌هایی که در اختیار داریم برای تقویت روابط با کشورهای اسلامی استفاده نکنیم! باید برای تقویت روابط‌مان با غرب از این اهرم‌ها استفاده کنیم. وی تصریح کرد: ما بر این باوریم که قانون هدفمندی یارانه‌ها باید اجرا شود اما این امر در صورتی محقق می‌شود که فاز اول آن به صورت کامل اجرا شود.
 

فعالیت بیش از 100 نماینده مجلس برای قالیباف

نماینده مردم لنگرود و از حامیان قالیباف در مجلس گفت: بیش از 100 نماینده مجلس به‌طور علنی برای قالیباف فعالیت تبلیغی می‌کنند. مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود و از حامیان قالیباف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: تمایل اکثریت نمایندگان مجلس در انتخابات آینده با قالیباف است. وی افزود:‌ در حال حاضر بیش از 100 نماینده مجلس به‌طور علنی برای قالیباف کار می‌کنند و تعداد دیگری از نمایندگان به صورت غیرعلنی مشغول فعالیت برای وی هستند. لاهوتی اظهار داشت:‌ احتمالاً هفته آینده نمایندگان مجلس دیداری با قالیباف خواهند داشت که کمیت و کیفیت این دیدار در جلسه هیات رئیسه شورای راهبردی نمایندگان حامی قالیباف مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
 

ضرورتی که براساس آن ائتلاف کردیم دیگر وجود ندارد!

غلامعلی حداد عادل نامزد ریاست جمهوری یازدهم در حاشیه نشست خبری فضای مجازی و دولت یازدهم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در ائتلاف پیشرفت (ائتلاف آقایان حداد عادل، ولایتی و قالیباف) برخی اختلاف سلایق وجود دارد، نظر شما در این زمینه چیست، اظهار داشت: اختلاف دیدگاه‌های ما به اندازه‌ای نیست که ما را از دایره اصولگرایی خارج کند ولی در داخل اصولگرایی ما بیان اندیشه‌های خود را از طریق صدا و سیما به مردم ارائه می‌کنیم.

وی ادامه داد: ما سه نفر گذشته تحصیلی و مدیریتی متفاوتی داریم و دیدگاه‌های خود را بیان خواهیم کرد آنگاه شما ببینید تفاوت‌ها چیست و هر کدام را که مردم بپسندند انتخاب می‌شود. حداد عادل همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از ابتدا اعلام شده بود از بین ائتلاف پیشرفت یک نفر خواهد آمد اما اکنون شما سه نفر در صحنه حضور دارید، این امر را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: ما با توافق با یکدیگر در عرصه تبلیغات انتخابات شرکت کردیم و ضرورتی که ما را دور هم جمع کرد تا ائتلاف تشکیل دهیم درحال حاضر احساس نمی‌شود. ما تابع شرایط؛ تغییر روش دادیم و این مسأله باعث شکست اصولگرایان نمی‌شود.
براساس خبر دیگری، سیدکمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز گفته: ائتلاف سه‌گانه عملاً دیگر وجود ندارد و ائتلاف را پایان یافته تلقی می‌کنیم و باید در این برهه به شخصیت‌ها بپردازیم. وی در ادامه افزود: رفتار هر سه بزرگوار عضو ائتلاف سه‌گانه حاکی از آن است که ائتلاف را پایان یافته تلقی می‌کنند. سخنگوی جبهه پیروان اظهار داشت: معتقدیم که کار ائتلاف‌ها به پایان عمر خود رسیده و دیگر کارکردی ندارند. سجادی بیان کرد: به ولایتی توصیه کرده‌ایم سازمان مدیریت بودجه را که به تعلیق درآمده، دوباره احیا کند.
 

 حمایت اکثریت اعضای جامعه مدرسین از ولایتی

 عضو جامعه مدرسین از تمایل اکثریت این تشکل به ولایتی خبر داد و گفت: مقرر شده که نهاد جامعه مدرسین از کاندیدای خاصی حمایت نکند. آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جلسه فوق‌العاده جامعه مدرسین که شنبه شب برگزار شد، گفت: در جلسه جمعه جامعه مدرسین، تاکید شد که نهاد جامعه مدرسین از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کند. وی افزود: در جلسه‌ فوق‌العاده‌ای که شب گذشته برگزار شد تمایل اعضا مشخص شد و اگر مطلبی در این باره منتشر شود، تمایل اعضا خواهد بود. خاتمی در پاسخ به این سؤال که آیا تمایل اکثریت اعضای جامعه مدرسین به آقای ولایتی درست است، تصریح کرد: این موضوع درست است و نمی‌توان آنرا انکار کرد اما به این معنا نیست که نظر نهاد جامعه مدرسین نیز همین باشد چراکه برای اعلام نظر نهایی جامعه مدرسین به حداقل33 رأی نیاز است. همچنین حسین سبحانی‌نیا، عضو مجمع نمایندگان روحانیون مجلس نیز از حمایت مجمع نمایندگان روحانی از ولایتی خبر داد.
 

رئیس جمهور باید بداند که در کدام حوزه ها فضولی نکند!

محمدباقر قالیباف گفته: دولت باید کوچک و چابک باشد و نباید دایناسوری عمل کند زیرا به طور حتم منقرض خواهد شد.
قالیباف نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع فعالان اقتصادی استان آذربایجان غربی با بیان این مطلب گفت: رئیس‌جمهور باید ظرف شش ماه بداند که در کدام حوزه‌ها نباید فضولی کند و در کدام حوزه‌ها باید ثابت‌قدم باشد. البته چابکی، کوچک و هوشمند بودن از مهمترین ویژگی‌هایی است که دولت آینده باید داشته باشد. وی افزود: به طور حتم اگر ما نتوانیم تولید را در کشورمان رونق دهیم شکست خواهیم خورد. قالیباف در ادامه گفت: کشوری که می‌خواهد استقلال پیدا کند باید تولید، ثروت و منزلت را سرلوحه کار قرار دهد.
 

اصلاح‌طلبان عارف، غرضی و روحانی را نامزد خود نمی‌دانند

نماینده اصلاح‌طلب تبریز در مجلس گفت: اگرچه عنوان می‌شود عارف، روحانی و غرضی نامزدهای اصلاح‌طلبان هستند اما هیچ‌یک از جریانات اصلاح‌طلب این افراد را نامزد خود نمی‌دانند. مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حضور سه نامزد اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر چه این نامزدها عنوان کرده‌اند که ما نامزد اصلاح‌طلبان هستیم اما هیچ‌یک از جریانات اصلاح‌طلب این افراد را نامزد خود نمی‌دانند و در میان این سه نامزد اصلاح‌طلب تنها محمدرضا عارف است که به دفاع از اصلاح‌طلبی می‌پردازد.

وی با ابراز بی‌اطلاعی از کنار رفتن عارف به نفع روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص حضور اصلاح‌طلبان در عرصه انتخابات اظهار داشت: بعید می‌دانم که اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور فعال داشته باشند، وضعیت به گونه‌ای است که تنها یک جناح حرف می‌زند و حضور جناح دیگر برای خالی نبودن عریضه است. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به سوالی در مورد فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: پس از رد صلاحیت شدن آقای هاشمی رفسنجانی من هم کنار کشیده‌ام و فعالیتی ندارم، این رد صلاحیت باعث شده تا من در گیجی به سر ببرم.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی